Technologie výroby

Naše firma staví roubenky výhradně ze sušeného dřeva včetně základových desek.

Pro stavbu roubenek používáme masivní konstrukční hranoly KVH, DUO a TRIO. Mají mimořádnou tvarovou stálost díky technickému sušení dřeva. Neobsahují žádné zdravotně závadné látky. Na spojení hranolů používáme ozubeného spoje. Masivní konstrukční hranoly mají vysokou přesnost lícování a estetický vzhled.

fotografiefotografiefotografiefotografie

Na ochranu a zušlechtění dřeva používáme materiály, barvy a mořidla od firmy Remmers CZ s.r.o.

Lepené izolace používáme pouze z přírodních materiálů od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r.o. Mají vynikající tepelně technické vlastnosti. Izolace neobsahuje žádné stopy Formaldehydu.

Spárování roubenek, k těsnění a tmelení dřevěných spár roubenek používáme dřevařský tmel od firmy Petr Kostovský - Woodchink. Tmel i po zaschnutí zůstává díky svému složení stále pružný, vyrovnává pohyb klád či trámů a pracuje společně s pohybem dřeva. Tato vlastnost zaručuje tmelům dlouholetou trvanlivost ve spárách bez nutnosti další údržby. Tmel se vyznačuje dlouhou životností a velmi dobrou přilnavostí k tmeleným materiálům.

Izolace střechy, realizujeme nadkrokevní izolaci BramacTherm. Způsob montáže jako nadkrokevní celoplošná tepelná izolace vylučuje vznik tepelných mostů, které vedou k tepelným ztrátám. Tyto požadavky mohou být snadno splněny kvalitním tepelným izolantem z polyuretanu.

Střešní krytina, používáme Bramac Montero. Montero je střešní taška s vysoce kvalitním a probarveným betonem. Povrch má hrubou strukturou tvořenou zapuštěným granulátem. Hrubá struktura povrchu přispívá k omezení nekontrolovaného sesuvu sněhu. Pevnost tašky překračuje o 50% normový požadavek. Vyrábí se v různých barevných odstínech.

Klempířské prvky provádíme okapovým systémem PREFA z barevného hliníku v jakékoliv požadované barvě. Hliník nerezne a je naprosto bezúdržbový. PREFA poskytuje na své výrobky záruku 40 let.